4431 Nyíregyháza-Sóstógyógyfürdő, Szódaház u. 4-6.

Központi Telefonszám: +36 42 78 37 36

Nyelvészkedők csapatverseny Iskolai forduló

4. Nyelvészkedők Kárpát -medencei Csapatverseny
legtöbb pontot elérő csapatai

2. évfolyam - Iskolai forduló maximális pontszám: 85 pont

HELY PONTSZÁM CSAPAT  INTÉZMÉNY CSAPATTAGOK FELKÉSZÍTŐ TANÁR
1. 85 Betű Miskolc-Kossuth Lajos Evangélikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium  Kóródi Boróka,  Morvai Míra, Szendrey Zsombor, Vígh Zalán Dudás Anikó  
1. 85 Magyarászok Hajdúböszörményi Bocskai István Általános Iskola Oszipov Szonja,Kovács Laura, Szabó Bálint, Tündik László Lévainé Hasznosi Erika  
1. 85 Nyelvesek Újfehértó - Oltalom Görögkatolikus Általános Iskola Czira Attila, Kocsis Viktória, Kristóf Kinga, Suhaj Liliána Káposznyákné Papp Ibolya
1. 85 Okos betűk Bp. József Attila Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola  Németh Róza Ludovika,Nyári Eszter, Szöllősi László, Zsombori Bálint Dávid Palotainé Simon Ilona 
1. 85 Ősz lányok Nyíregyháza - Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola Kéninger Hanna,Marlen Dóra,Nagy Emma,Tarczy Emma Tóthné Kolocsán Ildikó
1. 85 Ütős négyes Hajdúböszörményi Bocskai István Általános Iskola Antal Míra, Török Emma, Varga Sára, Pór Attila Lévainé Hasznosi Erika  
2. 84 A 4 furfangos nyelvtanos Balkányi  Szabolcs Vezér Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Mák Lara, Tóthszegi Andrea Nóra, Kovács Gergő, Üveges Miklós Bonyhády Éva Katalin
2. 84 Agyafurtak Nyíregyháza - Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola Rubóczki Kornél,Sinka Ádám,Soós Lea,Szigili Dávid Tóthné Kolocsán Ildikó
2. 84 Betűkirályok Abonyi Somogyi Imre Általános Iskola  Molnár-Szabó Zalán,  Szabó Blanka,Matusinka Mirjam,Raffael Márk Sándorné Juhász Mónika
2. 84 Kisbaglyok Hajdúböszörmény - Baltazár Dezső Református Általános Iskola  Fekete Anna,Marjai-Tóth Hedvig,Molnár Ivett Csenge,Uzonyi Antónia Csukásné Bernáth Krisztina
2. 84 Nyelvtörők Tápiószelei Blaskovich János Általános Iskola Czibak Flórián,Fehér Dorka,Király Lorina,  Molnár Milán Kovácsné Sevella Zsuzsanna
2. 84 Papírókák Tiszaújvárosi Széchenyi István Általános Iskola  Dósa Csenge, Juhász Annabella,Kapitány Dávid, Kiss Dóra Kiss Piroska
2. 84 Szuper SSSS Hajdúböszörményi Bocskai István Általános Iskola Mádi Hanna , Kocsis Petra,Dobó Ádám,Oláh Roland Lévainé Hasznosi Erika  
3. 83 Fejtörők Tápiószelei Blaskovich János Általános Iskola Antal Enikő, Kanta Laura Patrícia, Kas Lili Zorka, Nagy Alexa Anna Pintérné Bontovics Judit
4. 82 A 4 nyelvtörő Balkányi  Szabolcs Vezér Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Subert Hanna, Duczki Henrietta Vanda,  Mező Sára,  Lipcsei Zalán Bonyhády Éva Katalin
5. 81 Varázsbetűk Fehérgyarmat -Kölcsey Ferenc Református Általános Iskola és Óvoda Farkas Léna, Baráth Zsuzsanna Jázmin, Deák Dominik, Szabó Máté Kelemenné Gyujtó Éva 
6. 80 Nyitott szem Miskolci Szabó Lőrinc Általános Iskola Füzesi Vince, Koós Levente, Skornyák Áron, Szabó Márton Erdélyi Zsoltné
7. 78 Nyitott fül Miskolci Szabó Lőrinc Általános Iskola Sebők Léna, Sipos Linda, Gémes Gergő, Herczeg Benedek Erdélyi Zsoltné
8. 74 Nyitott száj Miskolci Szabó Lőrinc Általános Iskola Farkas Flóra, Hornyák Jázmin, Kovács-Esztián Hanga, Lukács Léna Erdélyi Zsoltné

3. évfolyam - Iskolai forduló maximális pontszám: 50 pont

HELY PONTSZÁM CSAPAT  INTÉZMÉNY CSAPATTAGOK FELKÉSZÍTŐ TANÁR
1. 90 Extra négyes Mátészalka -Széchenyi István Katolikus Német Nemzetiségi Általános Iskola és Óvoda     Cservenyák Lotti ,Kárpáti Dóra, Kárpáti Dóra, Kiss Dóra Alföldiné Lovasi Ildikó
1. 90 Fantasztikus négyes Nyíradony -Szent Mihály Görögkatolikus Óvoda és Általános Iskola Benkovics Viktória Ildikó,Csaba Szilárd,Felföldi László,Szulyák Nóra Buzai Jánosné
1. 90 Győztesek  Hajdúböszörményi Bocskai István Általános Iskola  Dániel László, Gém Réka, Papp Karolina, Vanyóczky Lilla Andorkóné Virág Ildikó
1. 90 Helyeselők Mátészalka -Széchenyi István Katolikus Német Nemzetiségi Általános Iskola és Óvoda     Barta -Labojko Márta, Fecske Jázmin, Gaál Dóra, Jáger Áron Alföldiné Lovasi Ildikó
1. 90 Nyelvtanítók   Hajdúböszörményi Bocskai István Általános Iskola  Bereczky Károly, László Tibor, Sebő Sára, Zolnai Réka Andorkóné Virág Ildikó
1. 90 Nyerő négyes Szeged - Tarjáni Kéttannyelvű Általános Iskola és AMI Pivárcsik Ramóna,Kostyál András,Józó Johanna, Góg Levente Tánczosné Fullér Ildkó
1. 90 Oli és a Fiúk Balkányi  Szabolcs Vezér Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Bihari Ábel, Sándor Noel, Sebők Balázs, Vida Olívia Hannariella Katonáné Simon Tímea
1. 90 Réce-ruca Szent Mihály Görögkatolikus Óvoda és Általános Iskola Nyíradony  Antal Tímea, Zabiák Diána, Gliga Petra, Veczán Hanna Veres Noémi
1. 90 Szenzációs négyes Szeged - Tarjáni Kéttannyelvű Általános Iskola és AMI Pipicz Melani,Vaskó Bazsó,Mészáros Botond,Visi Máté Tánczosné Fullér Ildkó
1. 90 Tudósbaglyok Deák Farkas Általános Iskola, Nyárádszereda Kiss Adrienn, Török Krisztina, Albert Dorka Dorottya, Molnár Kíra Sarolta Trufán Ildikó Rozália
2. 89 Észpörgetők Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola Geszti Réka, Gál Mózes, Héthársi Ábel, Turcsányi Vendel Tamás Béres Gáborné
2. 89 Merészek Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola Berkő Dalma, Ivancsó Vanda, Molnár Ádám, Lénárt Péter Béres Gáborné
2. 89 Nyelvtan manók Abonyi Somogyi Imre Általános Iskola  Csányi Nóra,Kánya Anna Zsófia,  Polónyi Emma, Sándor Boglárka Kovácsné Dani Tünde
2. 89 Nyelvtudorok Tápiószelei Blaskovich János Általános Iskola Bata Boglárka, Róth Noémi,  Kormos Vivien, Kis Viktória Horváth Katalin
2. 89 Szelei győzők Tápiószelei Blaskovich János Általános Iskola Balajti Kovács Szabolcs, Bálint Lilla Mária,  Dakovic Ádám, Györgyei Szabolcs Ráti Erika
3. 87 Bárándi nyelvtörők Báránd- Sári Gusztáv Általános Iskola és AMI Raffay Lajos Tagiskolája Nagy Míra Aina, Nagy Csenge Róza, Gara Zoltán, Kovács Antónia Rácz-Nagy Zsuzsa
3. 87 Csillámló SSSS  Hajdúböszörményi Bocskai István Általános Iskola  Bácsi Sára, Deák Anna, Győri Dóra, Vígh Dóra Andorkóné Virág Ildikó
3. 87 Nyelvtan zsenik Abonyi Somogyi Imre Általános Iskola  Magyar Zoé,Terék Tekla,Mayer Anna Zsófia, Balázs Bence Dósa-Fehér Margit   
4. 85 Nyelvtörők Abonyi Somogyi Imre Általános Iskola  Teleki Rita Vivien, Szórád Boglárka, Domoszlai Zóra,Törőcsik Andrea Dósa-Fehér Margit   
5. 82 A négy tündér  Tatabánya- Dózsakerti Váci M. Ált. Isk. Dózsa György Sportiskolai Ált. Iskolája  Molnár Flóra, Rácz Adrienn, Répás Regina, Topercer Anna  Gerhát Csabáné 
6. 80 Zsebibaba Mátészalka, Széchenyi István Katolikus Német Nemzetiségi Általános Iskola és Óvoda  Dienes Dóra, Papp Eszter, Szabó Lara, Szabó Tamara Palicz Zsoltné
7. 79 Micimackó Mátészalka, Széchenyi István Katolikus Német Nemzetiségi Általános Iskola és Óvoda  Elekes Ágoston, Molnár Nikolett, Szabó Szonja, Zombor Emma Palicz Zsoltné

4. évfolyam - Iskolai forduló maximális pontszám: 50 pont

HELY PONTSZÁM CSAPAT  INTÉZMÉNY CSAPATTAGOK FELKÉSZÍTŐ TANÁR
1. 102 Fejtörők 4-es Mátészalka, Széchenyi István Katolikus Német Nemzetiségi Általános Iskola és Óvoda  Bohus Máté, Borsos Luca, Kiss Dániel Ferenc, Papp Ferenc  Farkas Győzőné
1. 102 Magyar Manók Abonyi Somogyi Imre Általános Iskola  Bőszény Izabella ,Csáki Gréta Panna,Magyar Viktor Krisztián, Retkes Tímea Pál-Szabó Andrea
1. 102 Betűvető Mátészalka, Széchenyi István Katolikus Német Nemzetiségi Általános Iskola és Óvoda  Kálla Hanga Enikő, Nagyhaju Anna, Gyulai Hanna, Veres Réka Farkas Győzőné
1. 102 Nyelvőrök Mátészalka, Széchenyi István Katolikus Német Nemzetiségi Általános Iskola és Óvoda  Szőke Benjámin, Pindzsu Gergely, Tóth Levente, Szabó Vince Farkas Győzőné
1. 102 Szivárványlányok  Mátészalka - Móricz Zsigmond Görögkatolikus Kéttannyelvű Általános Iskola Ganyu Bernadett,Hegedüs Dóra, Lőrincz Gréta Viktória, Molnár Marianna  Katona Erzsébet 
2. 101 5letgazdák Nyíregyháza - Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola Balogh Bora,Fabu Rozina,Pataki Anna Miléna,Simon Janka Ecsediné Hajnal Adrienn
2. 101 Nagyratörők Nyíradony -Szent Mihály Görögkatolikus Óvoda és Általános Iskola Bojti Emma, Szilágyi Ákos, Záhonyi Flóra, Sie Márk István Csepelyné Győri Irén
3. 100 Betűvetők Újfehértó - Oltalom Görögkatolikus Általános Iskola Barabás Balázs , Katona György, Kóródi Anna, Zámbó Kinga Patainé Kósza Kisztina
3. 100 Kistudósok Újfehértói Erkel Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Balogh Bianka,Brutóczki Enikő,Ferenczi Orsolya,Kamecz László Mihajla Gyöngyi
3. 100 Okos 4-es Mátészalka, Széchenyi István Katolikus Német Nemzetiségi Általános Iskola és Óvoda  Kovács Anna Laura, Jakab Panna, Nagy Eszter, Duncsák Eszter Farkas Győzőné
3. 100 Szórablók Mátészalka- Móricz Zsigmond Görögkatolikus Kéttannyelvű Általános Iskola Fekete Márk, Kapitor Zoárd, Prekub Cintia, Somlyai Zselyke Ivancsó Sándorné
4. 99 Kihívók Mátészalka, Széchenyi István Katolikus Német Nemzetiségi Általános Iskola és Óvoda  Linzenbold Fruzsina, Erdődi Lilla, Bacskó Regina, Papp-Simon Mira Farkas Győzőné
4. 99 Magyarosok 4.a Tildy Zoltán Ált Isk. és AMI , Szeghalom Bacsa Petra, Nagy Dóra, Nagy Maja, Sándor Nelli Árvai Gyöngyi
5. 98 Okos delfinek Kazincbarcikai Pollách Mihály Általános Iskola  - Ádám jenő Tagintézménye Kopasz Lili, Veres Gréta, Tóth Panna, Geiszelhardt Nikol Lukácsné Gál Ágnes
6. 96 Bölcs Baglyok Kazincbarcikai Pollách Mihály Általános Iskola  - Ádám jenő Tagintézménye Marczinkó Zsófia, Salagvárdi Gábor, KissEnikő Virág, Miakovszky Lia Lukácsné Gál Ágnes
6. 96 Észvillámok Nyíregyháza - Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola Nánási Anna,Kapin Zina Diána,Mokánszki Helga,Sárosi Zsófia Barna Rita
7. 94 Okoskodók Újfehértói Erkel Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Csobán Málna,Nagy István,Veleczki Dóra,Vizi Sándor Mihajla Gyöngyi
8. 91 Sajtos Pogácsák Abonyi Somogyi Imre Általános Iskola  Bártfai Krisztián, Juhász Gergő, Gulyás Dorka, Róna Balázs Csaba Pál-Szabó Andrea
9. 90 Nyelvtan zsenik  Tápiószelei Blaskovich János Általános Iskola Kókai Anna,Maczó Petra, Sipos Stella, Tóth Mira Ivanics Lászlóné
10. 88 Kaliforniai paprikák Miskolci Szabó Lőrinc Általános Iskola Krivácsi Vica, Scott Elizabeth, Lukács Luca, Krucsai Hanna Elekné Aranyos Krisztina

5. évfolyam - Iskolai forduló maximális pontszám: 50 pont

HELY PONTSZÁM CSAPAT  INTÉZMÉNY CSAPATTAGOK FELKÉSZÍTŐ TANÁR
1. 101 Bölcs Baglyok Bárándi Sári Gusztáv Általános Iskola és AMI
 Raffay Lajos Tagiskolája
Szabó Amina, Szabó Bence, Kovács Hanna,Szegedi Levente Erdeiné Hákli Ildikó
2. 100 Betűforgatók  Újfehértó - Oltalom Görögkatolikus Általános Iskola Czira Noémi, Osikóczki Erika Boglárka, Papp Antónia Lili,  Petrus Eszter Szabados Erzsébet
2. 100 Betűszervíz Balkányi Szabolcs Vezér Általános Iskola és AMI Minier Csanád, Nagy Jázmin,Rau Patrícia,Trella Lili Pásztor Angelika 
2. 100 Nyerő négyes Körösladány  - Tüköry Lajos Általános Iskola és AMI  Nagy László, Hőgye Klarissza, Tóth Patrik, Ombodi Dominik Róbert  Sas Éva 
2. 100 Szómágusok Balkányi Szabolcs Vezér Általános Iskola és AMI Béni Lejla, Katona Jázmin, Könnyű Lara,Tímár Fanni Pásztor Angelika 
2. 100 Zseni palánták Kazincbarcikai Pollách Mihály Általános Iskola  - Ádám jenő Tagintézménye Horváth Kristóf, Huszár Janka, Bárdos Maja, Erdősi Tímea Lukácsné Gál Ágnes
3. 99 Helyesírók Nyíradony -Szent Mihály Görögkatolikus Óvoda és Általános Iskola Kerezsi Hanna, Mátyus Janka, Szatmári Zsófia Nóra, Lábszki Szabolcs Norbert Simonné Dublinszki Ibolya
4. 94 Lámák Nyíradony -Szent Mihály Görögkatolikus Óvoda és Általános Iskola Meszesán Panna, Mezei Virág, Terdik Tímea, Orosz Dominik Simonné Dublinszki Ibolya